PAN Zafiropoulos IKE

PAN Zafiropoulos IKE

Obecnie, z 40-letnią historią, "Oxopoia Zafeiropoulos" prezentuje szeroką gamę produktów z serii PAN, opartych na greckich surowcach, które są wytwarzane z pasją i kreatywnością.

Pionier w branży, „Oxopoia Zafeiropoulos”, nigdy nie pozostaje w stagnacji i stara się wprowadzać nowe produkty, które przywracają podniebienia nawet najbardziej wybrednym smakoszom! To nie przypadek, że firma ta była pierwszym producentem octu, który „polecił” krem ​​balsamiczny na rynku greckim. Od tego czasu mocno kojarzy swoją nazwę z tym produktem w różnych wariantach smakowych.

 

Firma Oxopoia Zafeiropoulos powstała w 1979 roku , ale związek jej założyciela Panagiotisa Zafeiropoulosa z octem sięga daleko w przeszłość. W połowie lat pięćdziesiątych zafascynował go proces przemiany wina w ocet, jaki zna, w piwnicy dziadka , a później, jako dorosły, eksperymentował z zakwaszaniem na poziomie amatorskim. Dopóki nie zdecyduje się uczynić swojego hobby zawodem, uczy się sztuki u starego, bardzo doświadczonego wytwórcy kwasu i instaluje pierwszy zakład produkcyjny w Paleo Faliro.

Szybko okazuje się, że obiekt ten jest za mały, aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu. W 1983 roku firma przeniosła się do nowych prywatnych obiektów w Pikermi , w sercu winnicy Attic. W ten sposób rozpoczyna bieg ciągłego wzrostu i rozwoju, co daje jej znaczący udział w rynku octu i produktów pokrewnych, a jednocześnie zajmuje dominującą pozycję w bardziej specjalistycznych produktach, takich jak ocet balsamiczny z miodem i ocet balsamiczny z granatem. 

Wszystkie nasze produkty można uznać za popularne, ale na greckim rynku ważne miejsce zajmują głównie balsamiki i kremy balsamiczne . W rzeczywistości Balsamico z Honey PAN ma w swojej kategorii największy udział z 46% rynku (dane Nielsen 2018).